Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Nedir?

Birçok insan, vücudunun belli bölgelerinde biriken yağlanmadan şikayetçidir. Genetik olarak bazı insanların, bel çevresinde, bazı insanların kalçada, bazı insanların da kollarında veya bacaklarında, diğer bölgelerine göre çok daha fazla yağlanma oluşur. Şekilli bir vücut isteyen kişiler, ilk olarak diyete ve egzersize yönelir. Fakat vücuttaki diğer bölgeler erimesine rağmen, yağların fazla biriktiği bölgeyi eritmek zordur. Bu sebeple son yıllarda insanlar sıkça yağ aldırma ameliyatına yönelmektedirler.

Vaser Liposuction, ile yapılan yağ aldırma operasyonları ise, operasyon geçiren birçok insanda memnuniyet yaratmıştır. Liposuction, vücudun özellikle belli bölgelerinde biriken yağ dokularının, bazı aletler aracılığıyla emilerek vücuttan çıkartıldığı bir ameliyattır. Fakat Liposuction kesinlikle bir zayıflama operasyonu değildir. Aksine vücudu şekillendirmek, vücuda yeni bir form kazandırmak amacıyla yapılmaktadır.

Vaser Liposuction yöntemi ile hacmi artmış, diyete ve egzersize dirençli yağ dokusu, operasyon sırasında vücuttan uzaklaştırılır ve bölgedeki yağ hücrelerinin sayısı azaltılır. Vaser Liposuction, daha önce kullanılan klasik liposuction yönteminin, yüksek teknoloji ile yeniden tasarlanmış halidir. Günümüzde yapılan yağ aldırma operasyonları, gelişen vaser teknoloji sayesinde, kalıcı olmakta ve operasyon sırasında hasta herhangi bir acı, ağrı yaşanmamaktadır.

Vaser Liposuction 4D

Vaser Liposuction 4D, doğal ve şekilli görünen hatlar isteyen hastalar için çok uygun bir yöntemdir. Vaser Liposuction 4D, sadece yağ çekme ameliyatı değildir; bu ameliyatla kas konturları da aynı anda belirginleştirilir. Alınan yağlar, daha çok estetik hatlar için gerekli görülen bölgelere enjekte edilebilmektedir. Bu uygulama ise, hem kadınlar hem erkekler için oldukça idealdir. Operasyon yağ dokusunun fazlalığına göre değişen sürelerde yapılır.

Ultrasonik Liposuction Yağ alma işlemi ile aynı anda, istenmeyen selülitli görüntüyü de ortadan kaldıran bir yöntemdir. İçerdeki yağı boşalan derinin sarkmasını engeller. Çok geniş bölgelerde var olan yağlanma, aynı operasyon ile yok edilir. Meme çevresinden, kalçalardan ve boyun bölgesinden aynı anda yağ çekilebilmektedir. Operasyon fazla iç deformasyon yaratmadığı için, en fazla tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.

Vaser Liposuction ile Hangi Bölgelerden Yağ Alınır?

Vaser liposuction kullanılarak, yüz bölgesi dışında her bölgeden yağ alınabilir. Yüz bölgesinde kılcal damarların deri yüzeyine çok yakın olmasından ve yüz derisinin diğer bölgelere göre daha ince olmasından dolayı, bu bölgeye yapılamamaktadır. Boyun, gıdı bölgesi dâhil; kalçalar, bacaklar, kollar, göbek, sırt gibi bölgeler için rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Vaser Liposection Kimler İçin Uygundur?

Bakımlı görünmeyi seven kadınlar tarafından çok daha fazla tercih edilse de, vaser liposection, erkekler tarafından da kullanılır. Üstelik erkekler arasında kullanımı, her geçen gün artmaktadır. Erkeklerin, bel çevresinde biriken yağlanma bu yöntem sayesinde kolayca yok edilir. Yağ aldırma için 18 yaşını geçmiş olmak gerekir. Bunun dışında bazı ağır hastalığı bulunan kişiler içinde, risk oluşturabilir.

Vaser Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

İşlem sonrasında, hastanede yatmaya gerek bulunmaz. Kişi aynı gün evine çıkar. Yağ alınan bölgelerde; ağrı, şişlik ve morarma pek görülmez. Bir süre ağır iş yapmamak ve spora ara vermek gerekebilir. Zorlamaya bağlı olarak, ağrı oluşabilmekte ve bazen şişlikler artabilmektedir. Operasyondan 2 hafta sonrasında ise, spora tekrar başlanabilmektedir. Deri içindeki tahribatın çabuk iyileşmesi için bol su içmek, alkol ve sigara kullanımından kaçınmak ve bolca dinlenmek gerekir.