Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Yöntemi İle Yüz Germe

Örümcek ağı yöntemi insan dokusu ile uyumlu özel üretilen ve uzun bir süre sonra kendiliğinden emilebilen iplerin ince bir iğne yardımı ile cilt altına yerleştirilmesine dayanan bir uygulamadır.Cildi uyuşturucu krem uygulaması sonrası poliklinik şartlarında yapılabilecek bir işlem olması nedeniyle hastalar bu işlem sonrası aynı gün günlük aktivitelerini devam ettirebilirler. Bu özel ipler tüm vücutta kullanılabilir. Uygulama alanında kollajen (cilde gerginlik veren bağ doku) miktarını arttırarak hızlı bir toparlanma etkisi gösterir. Örümcek ağı yöntemi estetik cerrahide son zamanlarda sıkça yapılmaya başlanmıştır. İnsan dokusunda zararlı bir etkisi olmayan, labaratuar ortamlarında üretilen bu özel iplerin ince bir iğne yardımı ile cilt altına yerleştirilmesine dayanan bir uygulamadır. Lokal anestezi ile uygulama yapma konforu sağlar. Tüm vücutta kullanılır. Uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi gösterir. Estetik cerrahide çok sık olarak kullanıma başlamış bulunmaktayız. bile kabul gören devrim niteliğinde bir yöntemdir. . Örümcek ağı yöntemi hastayı sosyal hayatından alıkoymayan bir yöntemdir ve kadın – erkek tüm hastalarda güvenle kullanılabilir.

Örümcek Ağı veya Fine Thread Contour Therapy (FTC) Nedir ?Fine Thread Contour Therapy veya diğer bir ifade ile örümcek ağı adı verilen bu işlem Son yıllarda geliştirilen ve sıkça kullanılan yeni bir cilt germe yöntemidir. Bu yöntemde cilt altına vucüda zararı olmayan özel iplikler yerleştirilmektedir. Bu iplikler yüzünüzü daha genç gösterecek doğrultuda cilt altına yerleştirilmektedir. Böylece yüzünüzde daha genç ve doğal bir etki elde edilmektedir. Ayrıca bu yöntem ile cilt altında kollajen sentezini arttırarak cilt kalitesini artırdığı ve böylece rejuvenasyon etkisi de gösterebilmektedir.

Örümcek Ağı (FTC) vücutta nerelere uygulanır?

Yüz, boyun ve karın gibi bir çok vucüt bölgesine uygulanabilir. Yüzde özellikle cilt fazlalığı oluşmamış alanlarda ve hafif sarkma bulunan bölgelerde ( yanak, kaş ve göz kapağı, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde ve boyun germede) güzel sonuçlar elde edilebilmektedir. Vücutta ise hafif sarkmış olan cilt fazlalığı olmayan kol altları ve bacak içleri için ideal tedavi yöntemlerinden birisidir. Ayrıca deforme olmuş hafif cilt sarkması olan karın derisini de toparlamayabilmektedri.

Örümcek Ağı etkisi ne zaman başlar ve ne kadar sürer?

Hastanın deteylı muayne sonrası ihtiyacı olan yerler belirlenir ve uygulam yapıldıktan hemen sonra cilt germe etkisi başlar. Cildin sıkılaşması istenen etkinin ortaya çıkması ve gerçek germ etkisinin ortaya çıkması birkaç haftayı bulur. Etki süresi ortalama 2 yıl devam edebilir.

Uygulama nasıl yapılır?

Öncelikle yüzünüzde yeterli hijyen sağlanması amacı ile yüzünüz antibiyotikli kimysal solüsyonlar ile temizlenir. Daha sonra cildinize etkisi geçici olan ve cildinize bir zararı olmayan ağrıyı azaltıcı (lokal anestezi) özel kremler uygulanır. Gerekli görğümüz noktalara özel PDO (polidioksanon) iplikler germe etkisi yapacak doğrultuda uygulanır. PDO ipliklere cildinizin verdiği cevap olarak bu bölgedeki fibroblast hücreleri kollajen üretimi yapmaya başlar. Hem germe etkisi hemde kollajen sentezi artarak lifting etkisi ikiye katlanmış olur. Cildin sarkma durumuna göre uygulanan özel iplik sayısı 30 ile 100 arasında değişir. Uygulamadan hemen sonra aradaki fark hemen görülebilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olur ve cildiniz giderek daha çok gerilir. Uygulama süresi yaklaşık 20 ila 30 dakikadır. Uygulama sonrası kızarıklık ve şişkinliklerin geçmesi için Aloe Vera krem sürülmektedir.

Uygulamanın avantajları:

– Kısa sürede uygulanır.

– Konforlu ve zararsızdır.

– Kolajen üretimini tetikler.

– İnce kırışıklıkları giderir.

– Kolay ve güvenlidir.

– Lokal anestezi altında uygulanır.

– Gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir.

– Tedavi sonrasında hemen makyaj uygulaması mümkündür.

– Hiçbir yan etkisi yoktur