Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak halk arasında yanlış olarak büyük kulak olarak bilinen rahatsızlıktır. Bu görüntünün oluşmasında iki tane esas neden vardır. Birinci neden kulak kepçesi ile kafa kaidesi arasında oluşan açının 20 dereceden fazla olmasıdır. İkinci neden ise kulağın iç kıvrımının az belirgin olmasıdır. Bu iki neden kepçe kulak görüntüsünün oluşmasına neden olmaktadır.

Kepçe kulak görüntüsü estetik görüntü rahatsızlıkları içerisinde çoçukluk yıllarında en çok eleştirilen deformitedir. Bu rahatsızlık bir çok çoçuğun içine kapanık büyümesine neden olmakta ve derslerindeki başarısını engellemektedir. Bu nedenle 7 yaşına gelmiş ve kepçe kulak şikayeti olan her bir birey ameliyat olabilmektedir, çünki 7 yaşına kadar kulak gelişimi kendisini tamamlamaktadır.

Kepçe kulak ameliyatı için bir çok cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler mevcuttur. Ama doğru seçildiği takdirde cerrahi yöntemin kalıcılığı kanıtlanmıştır

Kepçe kulak estetiği çoçuklarda bile lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Bunun için lokal anestezi yapılmadan önce hastaya sedasyon verilmesi ameliyatın hasta açısından daha konforlu olması sağlamaktadır.

Ameliyattan hemen sonra kullanılan tenisçi bandanası hastaya çok rahat bir pansuman görevi sağlamaktadır. Kepçe kulak estetiği diğer estetik ameliyatlara göre şişlik ve ödemin minimal olduğu çok ağrısız bir işlemdir.