Kalça Estetiği

Kalça Estetiği Nedir?

Amerika’da kalça estetiği giderek popüler hale gelen bir cerrahi işlem haline gelmiştir.Ülkemizde de gittikçe sıklığı artmaktadır. Bu işlemdeki amaç; kalçayı hafif yukarı kaldırmak, volüm kazandırmak ve böylece doğal ve estetik bir şekil vermektir. Bu nedenle kalça estetiği için çeşitli cerrahi seçeneklerimiz mevcut.

Kalça estetiği bazen Brezilya tarzı kalça olarak da adlandırılan cerrahi işlem yanlızca yağ enjeksiyonu, slikon implant veya herikisinin kombinasyonları ile kalçanın büyüklüğünü arttırmaya yönelik bir işlemdir. Bu işlem ; Klaçaya dolgunluk, yuvarlaklık ve yükseklik ( projeksiyon ) verir, Vucut şeklinizi daha estetik hale getirir, Kişinin kendine güveni artar ve sosyal başarısını arttırır. Kalça estetiği cerrahisi, kalçasının görüntüsünü beğenmeyen ve kalçasının vucüdu ile orantısından memnunolmayan gerçekçi beklentileri olan hastalar için ideal bir cerrahi işlemdir. Yağ grefti ( transferi ) işlemleri ( Brezilya tarzı kalça ) en sık kullanılan teknik olsada yağ transferi için uygun olmayan hastalarda kalçaya slikon implant yerleştirilebilir.

Brezilya Tarzı Popo Estetiği nedir ?

Brezilya Tarzı Popo Estetiği Kalça volümünü arttıran ve böylece daha genç, daha belirgin, kendinden emin ve daha şehvetli vucüt profili oluşturur. Cerrahi işlem kendi yağlarınızı kullanmanızı sağlar oyüzden bu teknik en doğal kalça volümünü artıran tekniktir. Son birkaç yıldır, kalça estetiği her zamankinden daha fazla basında yer almaya başladı. Her yaştan ve vücut tiplerden kişiler Brezilya Tarzı Popo Estetiği işlemini yaptırmak ister oldular. Brezilya Tarzı Popo Estetiği hangi hastalar için uygundur? Bu cerrahi teknik uygun bay veya bayan hastalarda aşağıdaki durumlarda uygulanabilir ; Düz kalça, Sarkık Kalça, Asimetrik kalça, Küçük(orantısız) Kalça, Aşırı kilo kayıplarından sonra (Postbariatrik obezite ameliyatları gibi).

Brezilya Tarzı Popo Estetiği Cerrahi tekniği nasıldır ?

Brezilya Tarzı Popo Estetiği cerrahi tekniği operasyonu yapan cerraha göre değişmektedir. Buradaki cerrahi teknik sadece ameliyat sonucunu etkilemekle kalmaz ayrıca bu sonucun nekadar uzun süreceğinide belirler. Benim de cerrahi tekniğim iyibir sonuç orataya çıkarmak ve bu estetik ve doğal sonucun uzun süre devam etmesini sağlamaktır. Liposuction ( İnce kanüller ile Yağ alma ) işlemi sonrası alınan yağ aynı seansta dış ortamda daha da saf hale getirilerek, mikroenjeksiyonlar yaparak kalçaya belirli alanlara enjekte edilir. Elde edilen yağların kalitesi sonucun daha uzun süre devam etmesini belirleyen en önemli faktörlerdendir. Yağ santrifüj ( belirli hızla döndürülerek yağın katmanlara ayrılması işlemi ) yöntemi ile daha kaliteli kıvama getirilir. En son aşama bu kaliteli saf yağın kalçanın üst katmanlarına belirli volümde ve heriki kalçada estetik simetrik bir kgörünüm kazanana dek enjekte edilmektedir.

Yağ Grefti Saflaştırma İşlemi

Vakum yardımlı tümesan liposuciton tekniği ile yağ greftleri alınır ve daha sonra kalçaya enjekte etmek için bir takım işlemlerden geçer. İlk olarak çapı 3mm olan ve üzerinde 1 mm lik delikleri olan kanüller yardımı ile istedğimiz yerden cilt altı yağ greftlerini alıyoruz. İnce delikleri olan bu kanüller sayesinde daha küçük yağ parçacıkları topluyoruz. Ben bu küçük yağ partiküllerinin daha kaliteli ve estetik kontür oluşturmak için gerektiğini düşünüyorum.

Anestezi Çeşidi : Brezilya Tarzı Popo Estetiği Genel anesteziye kıyasla sedasyon analjezisi çoğu hasta için daha uygun bir seçenek olarak karşımız çıkmakta. Genel anestezide karşımıza çıkabilecek akciğer sorunları daha az rastlanmakta. Kalça Etestiği için bir diğer ameliyat takniği ise slikon İmplantlardır. Benim düşünceme göre kendi yağlarınızı kullanılarak yapılan Brezilya Tarzı Popo Estetiği işlemi implant ile popo estetiğinden daha üstündür. Ameliat öncesi için gerekli olan şeyler nelerdir ? Benim tavsiyem hastalarımız 2 hafta önceden aksi bir durum olmadıkça kan sulandırıcı ilaçları (aspirin, phlivaix , coumadin…) gibi ilaçları kesmeliler. Eğer genç sağlıklı bir hasta iseniz tam kan ve biyokimya testi yeterli olacaktır. Sigarayı 4 hafta öncesine kadar bırakmanız gerekmektedir.

Ameliyat sonrası iyileşme süresi nasıldır ve yapılması gerekenler nelerdir?

Brezilya Tarzı Popo Estetiği operasyonu sonrası kalçanıza belirli alanlara enjekte edilen yağların yaşayabilmesi için ameliyat sonrası size tavsiyelerimiz mevcuttur; 1 hafta yatak istirehati ve sıvı gıda tüketimi, 3 hafta kalçanızın üstüne oturmamalısınız, 3 hafta araba kullanmamalısınız, Ameliyat sonrası ilk hafta 2 günde bir kontrole gelmelisiniz, Vucüdunuzu yeni oluşan doğal ve estetik şekil içinde kalmasını sağlayan dar korseler en az 3 hafta giyilecektir. Bunlardan en önemlisi 3 hafta kalçanızın üstüne oturmamanız, aksi halde enjekte edilen yağları kaybedebilirsinz ! Dar korseler en az 3 hafta giyilecektir. Ameliyat sonrası minimal ödemler (şişkinlikler) 6 hafta boyunca giderek azalacaktır. 4 hafta sonra spor yapmaya başlayabilirsiniz.

Olabilecek komplikasyonlar ( problemler ) nelerdir ?

Her operasyonda olduğu gibi Brezilya Tarzı Popo Estetiği operasyonunda da bazı riskler mevcuttur. Şişkinlikler, kırışıklıklar Uyuşma, ağrı Yağ embolisi Çizgi şeklinde çökmeler, Kanama, Ameliyat sonrası önerilere uyulmaması takdirinde kısmi yağ grefti kayıpları.

Enjekte edilen yağ greftleri ne zaman kaybolur ?

Eğer yağlar uygun şekilde alınıp uygun şekilde hazırlanıp, doğru planlara doğru miktarlarda enjekte edildiğinde daha kalıcı olurlar. Brezilya Tarzı Popo Estetiği operasyonu Cerrahın bilgi ve tecrübesine de bağlıdır.

Kalçaya yağ enjeksiyonu sonrası kilo kaybettiğimde ne olur ?
Eğer yukarda bahsedildiği gibi yağ enjeskiyonu doğru teknik ile yapılırsa kilo kaybı sonrası dahi yağ enjeksiyonu yapılan alanlar enjeksiyon sonrası görüntülerini sıklıkla korurlar.